Klasyczny wygląd i doskonałe brzmienie- instrumenty perkusyjne Gretsch

perkusisci | Perkusja
10 Mar 2018

Obecnie na rynku funkcjonuje multum firm produkujących instrumenty perkusyjne, jednak jedynie niewielka ich część jest tak rozpoznawalna jak Gretsch. Pomimo tego, że firma ta jest znana głównie za sprawą kultowej gitary- modelu White Falcon- to nie ulega wątpliwości fakt, że również produkowane przez nią zestawy perkusyjne prezentują najwyższą jakość.

Klasyczny wygląd i szerokie spektrum brzmieniowe
Wszystkie z produktów firmy Gretsch są projektowane, wykonywane i wykańczane z najwyższą pieczołowitością. Dotyczy to również wszystkich bębnów i werbli, których poszczególne modele różnią się od siebie nie tylko wizualnie, ale również brzmieniowo. Zasługę tę należy przypisać po równo stosowanym materiałom oraz rozwiązaniom technologicznym. Dzięki temu w ofercie znajdują się instrumenty przystosowane do uprawiania chyba każdego istniejącego gatunku muzycznego na zupełnie zawodowym poziomie. Należy również zauważyć, że produkty Gretsch nadają się doskonale zarówno do nagrań, jak i występów. Niektóre zestawy można znaleźć w specjalistycznych sklepach perkusyjnych jak DrumCenter.pl

Głębokie tradycje firmy
Firma powstała w roku 1883 w Nowym Jorku. Założył ją Friedrich Gretsch, niemiecki emigrant. Z początku był to jedynie sklep muzyczny, jednak z czasem interes rozrósł się dość znacznie. Na przestrzeni lat przedsiębiorstwo borykało się z wieloma trudnościami, jednak dziś jest to synonim rzetelności i tradycji w branży muzycznej. Z zestawów perkusyjnych tej marki korzystało wielu znakomitych bębniarzy, choćby Charlie Watts z Rolling Stones czy legendarny Max Roach.

Comments are closed.


Blogi. Darmowe Blogi.